Tai chi pro seniory Ostrava

Cvičení pro seniory 60+, které zlepšuje rovnováhu, trénuje paměť nebo zlepšuje kondici.

Hodnocení absolventů

Jak hodnotí senioři cvičení?

Pomáhá tai chi cvičení s Marcelem seniorům, absolventům kurzu?

…vylepšuji si rovnováhu a ustupuje mi bolest zad

Cvičení tai chi s Marcelem jsem si našla na internetu a rozhodla jsem se, že to zkusím.

Už po první lekci se mi cvičení velmi zalíbilo. Je komorní. To znamená, že jsme začínali ve čtyřech. Marcel je úžasný cvičitel. Věnuje se nám s nesmírnou trpělivostí a pečlivostí. Je milý, vstřícný a srozumitelný při vysvětlování,

Cvičím už pů roku a rozrostly jsme se o 2 kolegyně. Cvičení mě nabíjí energií, jsem více v pohodě, vylepšuji si rovnováhu a ustupuje mi bolest zad a zlepšilo se mi usínání, s kterým mám celoživotní potíže.

Taky jsme si všichni sedli. občas zajdeme po cvičení na kávu naproti do restaurace, abychom si mohly popovídati o soukromých věcech a velmi si vážím toho, že Marcel se našich kafráren zúčastňuje s námi.

Všem bych chtěla toto cvičení u Marcela doporučit, protože si vyčistite hlavu a budete se v této nelehké době dívat na život s větším optimismem.
Johana Skarková
absolventka senior tai chi
…pomáhá při uklidnění bolení zad a také při koordinaci chůze

Hledala jsem cvičení vhodné pro ženu, která dříve necvičila a pracovala jenom na zahradě.

A našla jsem si na internetu cvičení tai chi pod vedením pana Marcela. Cvičení je klidné a velmi pohodové, a to díky vedení pana Marcela. Dohlédne nejenom na správné provedení cviků, ale vysvětlí celou podstatu proč právě dlaň směřovat vzhůru a pod.

Tai chi mi pomáhá při uklidnění bolení zad a také při koordinaci chůze. Jako relax pro dnešní dobu je cvičení tai chi velmi vhodné.

Je to výborně strávený čas. Děkuji za něj..
Jiřina Korábečbá
absolventka senior tai chi

Senior cvičení tai chi Ostrava

Cviky pro seniory Ostrava

Je lepší jóga pro seniory nebo tai chi?

Tai chi a jóga mají mnoho výhod, včetně zlepšení vaší rovnováhy, flexibility, mobility, nálady a síly. Obojí vám může pomoci snížit bolest a riziko pádů.

Laicky řečeno, zatímco pohyby tai chi jsou ve stoje, jsou pomalé, plynulé a připomínají balet či tanec, tak jóga může být o držení pozic. Je hodně stylů jógy, takže cvičit můžete dynamicky, ale i pomalu. Cvičení je ve stoji, v sedě i vleže.

Obě cvičení se zaměřují na soustředěné naslouchání svému tělu a jóga i tai chi jsou skvělá cvičení

Z mého pohledu je to stejné, jako bych srovnával jablko a hrušku. Oboje je ovoce, ale jednomu bude více chutnat jablko a druhému hruška. Stejné je to s porovnáváním jógy a tai-chi.

Kurz senior tai chi

listopad – prosinec 2022

Pondělí 9:30

  • Pro seniory 60+
  • Pro ženy i muže
  • Pondělky 9:30 – 10:15
  • Cena 560,-Kč na 2 měsíce
  • KURZ JE OBSAZEN