Nejčastější otázky a odpovědi

Prvních 8 nejčastějších otázek, na které jsem odpověděl najdete na úvodní straně webu


Další otázky a mé odpovědi

Nic se neděje. Ať onemocníte nebo budete muset zůstat v práci přesčas či bude jiná nenadálá situce, která vám znemožní účast na cvičení tai chi se mnou, o zaplacenou lekci tai chi nepřijdete. Můžete si zameškanou lekci nahradit kdykoliv v rámci platnosti kurzu.

Odpověď je nikoho nebudete zdržovat. Cvičíme v menší skupině a každý cvičí sám za sebe a pro sebe, pro své zdraví. Celé vzdělávání v tai chi tak probíhá vašim vlastním tempem, tak dlouho, jak budete potřebovat.

Ano, můžete a budete vítán. Jen se přihlaste na kurz tai chi, kde jsou volná místa (u kurzu je vždy napsáno je-li obsazen či jsou místa volná). I když je kurz v plném proudu, klidně do kurzu vstupte a nemějte obavy, že budete ostatní lidi v kurzu brzdit. Každý cvičí svoji rychlostí, takže nikoho brzdit ve výuce nebudete.

Taichi fit™ je tradiční tai chi cvičení. Odlišuje se v zaměření, tedy necvičíme pro soutěže a získvání medailí. Také jej netrénujeme jako bojové umění (wushu).

Tradiční tai chi cvičíme výhradně pro zlepšení a udržení pohybového a duševního zdraví. Taichi fit™ je tedy klasické tai chi, psychofyzické cvičení ve vyšších vývojových vertikalizačních pozicích obsahující navazující metodiku a přístup. Představí vám tai chi tím nejjemnějším možným způsobem tak, že vás povzbudí k pohybu a správnému dýchání.

Tai chi jste nikdy necvičili a nevíte, jestli se vám cvičení bude líbit? Chcete poznat mě, trenéra Marcela a zjistit, jestli vám sednu po lidské stránce? K tomu slouží lekce tai chi zdarma, na které můžete zjistit, zdali vám samotné cvičení taiji (tai chi) bude vyhovovat a také, jaký mám přístup jako trenér. Přeci jenom se budeme vídat minimálně 2 měsíce a více, pokud se rozhodnete cvičit tai chi. Nikdo přeci nechce cvičit pod trenérem „mrzoutem“ . Lekce zdarma = nekupujete zajíce v pytli.

Možná hned od počátku přečtení webu však cítíte zvláštní pocit, že tai chi i já jako trenér budeme pro vás ti praví. V tom případě na nic nečekejte a přihlaste se rovnou na kurz, kde vás rád uvítám.

Ano, mám. Cvičení tai chi online probíhá tzv. živě přes webkameru formou osobní výuky tai chi (1:1, tedy vy a já) nebo skupinové kurzy. Postačí vám počítač nebo notebook s web kamerou či mobil. Také připravuji výukové video kurzy tai chi (videotéka taiji), kde se můžete vzdělávat. Následně máte možnost online konzultací nebo se zúčastnit víkendového semináře pro „online kurzisty“ a tak si ověřit správnost svého cvičení.

Ne, ne. Pokud hledáte cvičení v menší skupině s téměř rodinným přístupem ve výuce, tak Tai chi studio v Ostravě je to pravé.