čchi kung yi jin jing

Yi Jin Jing Ostrava

Čchi kung sestava přeměna svalů a šlach občas také nazývaná jako čínská jóga pro posílení svalů a šlach. Cvičením Yi Jin Jing dochází nejen k posílení svalů a vnitřních orgánů, ale i ke zlepšení tělesných funkcí. Tradiční čínské cvičení Yi Jin Jing (I ťin ťing 易筋經 ) je metoda 12 statických pozic, při kterém je cílem po fyzické stránce posílit svaly a šlachy, podpořit sílu a flexibilitu, zlepšit rovnováhu i koordinaci těla. Dýchání je přirozené a klidné. To je takové dýchání, že jej neslyšíte. Díky tomu energie „čchi“ může volně proudit (podle tradiční čínské medicíny).

I tin ting ostrava

Po psychické stránce dovede snížit stres i mírné deprese, propojuje tělo a mysl. A také podle čínské medicíny reguluje rovnováhu jin a jang. Je to cvičení mírné až střední intenzity bez složitých pohybů těla.

Yi Jin Jing je jednou z mnoha forem qi gong a sestavu cviků praktikují i mniši v chrámu Shaolin. 

Cvičení Yi Tin Ting (I tin ting) by mělo probíhat v tichém prostředí. Klidná mysl a tělo tak umožňuje energii nerušeně proudit tělem.

Prováděním cviků umožňíme lepší průtok krve a každý pohyb musí být proveden do maximálního prodloužení, aby bylo dosaženo flexibility. Výdrž začátečníka v pozicích by měla být 30 až 45 sekund.

Cvičení Yi Jin Jing qigong:
👉 Snadné cviky na provedení
👉 Pohyby se provádějí ve stoje, ne vleže
👉 Oči jsou vždy otevřené, nikdy zavřené

Než se dostaneme do statické pozice jsou pohyby pomalé, plynulé a uvolněné. Uvolnit se však snažíme i v protažení.
Cviky čchi kung I tin ting je možné přízpůsobit zdravotním omezením a fyzické kondici cvičícího.

čchi kung yi jin jing

Yi Jin Jing Ostrava

Trápí vás oslabené svaly? Chcete zlepšit své zdraví pomocí snadné sestavy cviků, které zvládnou i aktivní senioři? Na pravidelných kurzech tai chi učím tyto čínské zdravotní cviky, kde se je můžete naučit. Cviky I Tin Ting pomáhají zmírnit a odstranit bolest páteře, bolavé klouby, posílí oslabené svaly.


Yi Jin Jing je velmi oblíbený qigong, protože se snadno pamatuje a je vhodný pro lidi všech věkových kategorií. Cvičení tai chi s trenérem Marcelem obsahuje i výuku a trénink této čínské metody na proměnu svalů a šlach.

V Ostravě se vyučuje Yi Tin Ting v Taichi Studiu, kde trenér Marcel vyučuje I ťin ťing jako nenásilnou metodu čínského strečinku. Dochází k lehkému natáhnutí, kdy ve svalu cítíme mírné napětí.

qigong yi tin ting

Účinky Yi Jin Jing čínského zdravotního cvičení v Ostravě s Marcelem

  • Odstraní bolesti v zádech
  • Posiluje svaly, šlachy a vazy
  • Uvolní ztuhlé klouby
  • Zlepší rovnováhu
  • Prevence a snížení rizika poranění svalů

Výuka Yi Jin Jing v Tai chi studiu Ostrava probíhá na tai chi lekcích

  • V pondělky na hodinách tai chi v 16:00 nebo v 17:00
  • Na tréninku tai chi v úterky 18:00
  • Ve středy na cvičení tai chi od 16:30

Víkendový seminář Yi Jin Jing

Nemůžete se zúčastnit pravidelného skupinového cvičení v Tai chi studiu? Nevadí. Přihlaste se a nezávazně se registrujte na čchi kung seminář Yi Jin Jing v Ostravě a já vás budu informovat o nejbližším termínu konání víkendové akce.

Podobné příspěvky