osm brokátu ostrava

Osm kusu brokátu Ostrava

Sestava osm brokátu v Ostravě je fyzicky nenáročné tradiční čínské cvičení. Název odkazuje na velmi vzácnou a drahou látku brokát a naznačuje tím, o jak ceněné čínské cviky jde. Má vliv na regeneraci těla a stimuluje vnitřní orgány jako jsou ledviny či játra a další orgány. Cviky 8 brokátu pomáhají jemně posílit oslabené svaly nohou a rozpohybují i ztuhlé klouby.

Osm brokátů je v Číně považováno za lékařské cvičení qigongu. Zlepšuje zdraví, doplní vám energii, sníží stres, uvolní mysl i napětí ve svalech, zlepší rovnováhu a dodá celkový pocit pohody.

Trochu historie čchi kung 8 kusů brokátů

Jak vznikla sestava Ba Duan Jin 八段锦, česky Pa Tuan Ťin čili osm kusů brokátů? Jak praví legenda, čínský generál jménem Yue Fei (1127-1257) se rozhodl zvýšit kondici a ozdravit nemocné vojáky.

Jako mistr wushu a zkušený válečník tak vyvinul sestavu zdravotních cviků a zvýšil tímto cvičením zdatnost svých vojáků.

8 kusu brokátu Ostrava
osm brokátu ostrava

Čchi-kung osm kusů brokátu v Ostravě

Sestavu se naučíte v rámci pravidelného skupinového tréninku tai chi se mnou nebo na víkendové akci (seminář) zaměřené přímo na osm brokátu jako antistres cvičení pro klidnou mysl a uvolnění těla.

Sestava osm kusů brokátu jako pohybová meditace má 8 cviků a každý samotný cvik procvičujeme také 8x. Samotné cvičení čchi kung osm brokátů vám přizpůsobím dle vaší kondice a případného zdravotního omezení.

Osm brokátu v sedě?

Ano, toto čínské cvičení se dá procvičovat i v sedě na židli. A co vestoje? Možná vás bolí zápěstí i kolena a dělá vám problém cvičení na čtyřech v kleku jako jsou třeba pozice jógy. Tak dá se sestava osm kusů brokátu procvičit vstoje? Mám dobrou zprávu. Ano, cvičení na semináři nebo na pravidelných lekcích probíhá vstoje v uvolněném postavení. Zdravotní cvičení osm kusů brokátu pomáhá i na psychické stavy jako je mírná deprese, úzkost či náladovost.

tai chi ostrava

Kde cvičit osm brokátů v Ostravě?

Přihlaste se na některý z mých kurzů tai chi nebo na můj kurz čchi kung, kde se dechové cvičení 8 brokátu pro více životní energie a elánu naučíte.

Nemůžete se účastnit lekcí v pracovních dnech?
Přihlaste se na víkendový seminář Osm kusů brokátu v Ostravě. Stačí vyplnit emailový kontakt níže a já vás budu informovat o nejbližším termínu konání semináře.


Seminář 8 brokátu

Přihlaste se a nezávazně se registrujte na seminář Osm kusů brokátu a já vás budu informovat o nejbližším termínu konání semináře v Ostravě.

PŘIHLÁŠKA

Podobné příspěvky